Odbierz plan transformacji na LNG

Wypełnij prosty formularz i umów się na bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem, który przygotuje dla Ciebie plan przejścia na LNG z DUON.

Zacznij zasilać zakład w dostawy gazu ziemnego LNG i zabezpiecz ciągłość produkcji i ceny energii cieplnej.


Wypełnij formularz

Zapotrzebowanie na energię cieplną Twojej firmy jest większe niż 10 GWh rocznie. Obawiasz się braku ciągłości dostaw obecnego paliwa i dalszego wzrostu cen.


Nie masz możliwości odbierania większej ilości paliwa. Nie dysponujesz wystarczającym poziomem energii cieplnej na zabezpieczenie szczytów produkcyjnych.


Nie dysponujesz przyłączem.


Dostawca energii rozciągnął proces przyłączenia Twojej firmy w czasie lub odrzucono Twój wniosek - Twoja firma znajduje się zbyt daleko od sieci lub nie spełniasz warunków przyłączeniowych ze względu na zbyt małą przepustowość sieci.

Sprawdź LNG, jeśli:

POROZMAWIAJ Z NAMI

20 lat

doświadczenia w branży LNG

Dlaczego warto współpracować z DUON?

Lider

jedna z największych flot do transportu LNG w kraju

Poznasz koszty korzystania z gazu LNG – nasz ekspert wykona bezpłatną wycenę i zadecydujesz czy LNG jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Nie musisz martwić się o wykonanie instalacji LNG i procedury administracyjne – zrobimy to za Ciebie, gaz dostarczamy wraz z niezbędną infrastrukturą.

Oszczędzisz swój czas przy dostosowaniu Twojego zakładu do zasilania gazowego, mogą pomóc Ci odpowiedni wykonawcy, których pomożemy Ci wybrać.

Nie potrzebujesz środków inwestycyjnych na wykonanie instalacji gazowej, kotłowni czy CHP, gdyż zapewniamy finansowanie.

Dostarczamy gaz, gdy jest potrzebny, bez konieczności każdorazowego składania zamówień, ponieważ monitorujemy zużycie i magazyn gazu.

Zalety LNG

Wszechstronność – podobnie jak gaz ziemny w postaci lotnej, LNG znajduje wiele zastosowań w prawie każdej branży.

Możliwość zastosowania podczas awarii lub jako rozwiązanie tymczasowe – LNG może być dostarczane do odbiorcy jeszcze przed wybudowaniem gazociągu, podczas awarii albo przerw technicznych związanych z konserwacją instalacji.

Efektywne magazynowanie – dzięki zmniejszeniu objętości gaz ziemny w postaci skroplonej może być łatwo transportowany nawet na długich trasach.

Rezerwa mocy – LNG może służyć jako zapasowy nośnik energii np. w przypadku zbyt małej przepustowości istniejącej sieci gazowej.

Dostępność poza siecią gazociągową – dzięki możliwości transportu LNG to atrakcyjna ekonomicznie alternatywa dla firm, które wcześniej nie miały dostępu do gazu ziemnego.

POROZMAWIAJ Z NAMI

Jak działa LNG?

LNG = efektywne magazynowanie - to ten sam gaz, co gaz sieciowy. Technologia podania LNG zapewnia jednak dużo większy potencjał.

1 m3 LNG
= 600 m3 skroplonego
gazu ziemnego

Stację możesz od nas wydzierżawić.

Nie musisz ponosić kosztów inwestycji.

1

2

3

4

5

1

Cysterna kriogeniczna

Transportuje LNG do zbiorników stacji, utrzymując niską temperaturę paliwa.

Zbiorniki kriogeniczne

2

Tu przechowuje się LNG pod ciśnieniem 4-5 bar i w temp. od -163 do -140°C.

Parownice atmosferyczne

3

Tu LNG zmienia się z cieczy w gaz ziemny.

4

Nawanialnia i podgrzew gazu

W tym miejscu nawaniamy gaz THT i podgrzewamy w trakcie mroźnej zimy.

5

Stacja redukcyjno-pomiarowa

Tu dokonuje się redukcji ciśnienia gazu, jego nawaniania oraz ewentualnie pomiarów parametrów technicznych.

Zapytaj o szczegóły

Grupa Veolia, producent i dostawca ciepła i energii, to stabilny i zaufany partner biznesowy obecny w Polsce od 25 lat. Grupa Veolia realizuje strategię dekarbonizacji, opartą m.in. o rozwój źródeł gazowych, czego potwierdzeniem jest inwestycja w kotłownię gazową w Lidzbarku. Z powodu braku możliwości podłączenia gazu sieciowego do kotłowni, zdecydowaliśmy się na ofertę zasilania LNG z DUON. Oprócz samych możliwości technologicznych doprowadzenia gazu, oferta DUON została profesjonalnie przygotowana, skalkulowana i rzetelnie omówiona. Pan Maciej Nowak z zespołem w oparciu o wiedzę i doświadczenie, udzielili nam odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Ich kompetencja, znajomość obszaru i szybkość działania sprawiły, że nasza współpraca była na najwyższym poziomie. Profesjonalizm zespołu DUON sprawił, że możemy powiedzieć, iż jest to wiarygodny dostawca i partner biznesowy.

Maria Stenka - Manager Biura Portfela Sprzedaży,

Veolia Energy Contracting Poland

Zaufali nam

Dokonaliśmy decyzji o wymianie kotłowni miałowej na gazową zasilaną z LNG, aby zwiększyć stabilność pracy kotłowni - gaz ma bardziej stałe parametry energetyczne. Dodatkowo z gazu zamierzamy produkować energię elektryczną na własne potrzeby, co zapewni nam niezależność od sieci i zwiększy nasze bezpieczeństwo. Wybraliśmy ofertę firmy DUON, ponieważ ich oferta i wyliczenia były rzetelnie przygotowane. Zespół handlowy DUON reprezentowany przez Jarka Matuszewskiego od początku prezentował partnerskie podejście i chęć współpracy z nami. Rozwiązania zaproponowane przez DUON pozwoliły skrócić proces przygotowania inwestycji.

Paweł Sęk - Kierownik ds. Inwestyji,

Ekoplon sp. z o.o. sp.k.

Chciałbym podziękować za niezawodne dostawy gazu przez cały okres naszej współpracy. Trzeba podkreślić, że postawa Pana Krzysztofa oraz Pana Pawła z Logistyki, w sytuacjach niestandardowych była niezmiernie profesjonalna i godna uznania. To ich zaangażowanie naprawdę podkreśla wysoki poziom profesjonalizmu firmy DUON. Dziękujemy także Panu Maciejowi, który wykazał wyjątkowe podejście do obsługi klienta oraz udzielił znaczącego wsparcia w procesie wdrażania LNG w naszej firmie. Mimo że nasz dwuletni kontrakt właśnie dobiegł końca, jestem przekonany, że to nie koniec naszej współpracy. Mam nadzieję na kontynuację owocnej i udanej relacji w przyszłości.

Krzysztof Potok

E-logis sp. z o.o. sp.k.

Już dziś zacznij z nami transformację energetyczną swojej firmy

Co się wydarzy gdy zostawisz nam swoje dane?

Porozmawiamy na temat wyzwań energetycznych w Twojej firmie

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin

Na podstawie informacji, które od nas usłyszysz podejmiesz decyzję czy gaz LNG jest dla Ciebie

Jeśli uznasz, że chcesz uzyskać więcej informacji, umówimy spotkanie z naszym ekspertem, które przygotuje dla Ciebie
plan działania


Wypełnij formularz